Biz Kimiz?

muço

Mutlu Çocuklar Diyarı (MU-ÇO), “Mutlu Çocuklar Umutlu Gençler” sloganıyla Türkiye’nin dört bir yanında bulunan genç gönüllüleri ve rehber eğitimcileri ile kırsalda eğitim gören 5-14 yaş aralığındaki, geleceğimizin teminatı çocukların yüzlerinde mutluluk olmayı amaçlayan bir sosyal sorumluluk hareketidir. Gençlerin üretken enerjisini, çocukların hayal dünyası ile buluşturarak hem eğlenecekleri hem de öğrenecekleri saha etkinlikleri düzenler. Fırsat eşitsizliğinin bulunduğu bölgelerde çocukların eğitim kalitesinin arttırılması için projeler üretip çalışmalar ortaya koyar. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün de dediği gibi “Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.”

Mutlu Çocuklar Diyarı’nda, kaptanlar “MUTLULUK ” gemileri ile birlikte, ülkemizin her noktasında mürettebatına yepyeni “MUÇO” lar katarak geleceğe umutla yelken açarlar.

ana sayfa foto 1

Bizler ulaşabildiğimiz her çocuğa “MUÇO” adını veriyoruz. Tayfamıza kattığımız gönüllü mürettebatımız ile daha fazla çocuğa ulaşmak için çalışıyoruz.

Gönüllü Ol Butonu

Sizlerde çocukların mutluluğunda rol almak istiyorsanız ”GÖNÜLLÜ OL” butonuna tıklayarak bize katılabilirsiniz.

Muço Nedir Butonu

MUÇO, gemilerdeki acemi çocuk tayfalara verilen isimdir. Ulaştığımız çocukların mutluluğu için mücadele eden mürettebatımızın çocuklarımıza hitap şeklidir. Aynı zamanda ”Mutlu Çocuklar” temennimizin kısaltmasıdır. Çocukların hayal gücü ve yaratıcılığından faydalanıp gönülleri fethetmek tek amacımız…Hakkında

Mutlu Çocuklar Diyarı; Öğretmenlerin donanımı ve rehberliği ile üniversiteli gençleri, dezavantajlı imkanlarda eğitim gören çocuklarla buluşturmayı amaçlayan bir sosyal sorumluluk hareketidir.

Üniversiteli gençlerin sosyal sorumluk bilinciyle aktif rol aldığı,eğitimcilerin yol göstericiliği ile geleceğimiz olan çocuklara ulaşmayı ve mutlulukları için projeler üretip , gerçekleştirmeyi amaç edinmektedir.

Bu doğrultuda “Mutlu Çocuklar Umutlu Gençler” sloganıyla yola çıkıyoruz.